Wrocław implantoprotetyką stoi – przekonali się o tym uczestnicy reaktywowanych WDI 2019 „Osteokonfrontacje”, które odbyły się na przełomie maja i czerwca.
Wrocławskim Dniom Implantologii od zawsze towarzyszył motyw związany ze wspinaczką górską, a nawet himalaizmem. Już w poprzednich edycjach organizatorzy przekonywali, że każdy ma swoje szczyty do zdobycia, również te zawodowe, a wyzwania najlepiej realizować w grupie. Nie było więc zaskoczeniem, że do Wrocławia, z wykładem inauguracyjnym zawitał Jan Mela, podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca biegunów – północnego i południowego w ciągu jednego roku. Pierwszy niepełnosprawny, który dokonał takiego wyczynu. Podczas WDI znów musiał wzbić się na wyżyny, aby przekonać uczestników WDI, że „niemożliwe nie istnieje”. Udało się – Mela w ciągu kilkudziesięciu minut zdobył swój kolejny szczyt – tak przynajmniej mówiło się w kuluarach, nie szczędząc pochwał skromnemu podróżnikowi.
– Czym jest niemożliwe? Czasem lubimy wymówki, narzekanie. Ludzie mają tendencję do wprowadzania się w stan wymyślonej „niepełnosprawności”. Nikt nie mówi, że będzie łatwo, ale zawsze trzeba próbować osiągać swoje cele – podkreślał gość specjalny WDI 2019.