Jednoczęściowy implant ROOTT C do uzupełnień cementowanych (analogowych) i konometrycznych (cyfrowych) z doginaną szyjką.

ROOTT C to jednoczęściowy implant z wbudowanym łącznikiem z doginaną szyjką. Oferuje szeroką gamę rozwiązań implantoprotetychnych.

Stosowany do mostów, pojedynczych koron i belek, z cienkim gwintem C i łącznikiem konometrycznym wraz z unikalną zginaną szyjką. ROOTT C to wyjątkowy produkt pod względem wszechstronności klinicznej. Coraz większa akceptacja produktu pozwala na unikatowe doświadczenie bez przeszczepów i augmentacji z obciążeniem natychmiastowym. Dzięki cienkiej konstrukcji i niewielkim rozmiarom ROOTT C zapewnia bezpieczeństwo przy omijaniu nerwu i kanału wyrostka zębodołowego. Krótkie implanty, takie jak 8 lub 6 mm, są szczególnie przydatne w omijaniu przeszkód anatomicznych, takich jak nerw w żuchwie lub zatok w szczęce.

Specyfikacja ROOTT C

Doginana szyjka, wąski gwint, połączenia konometryczne lub cementowe zapewniają elastyczność technik i stabilność implantów dla każdego specjalisty. ROOTT C oferuje cementowane i konometryczne rozwiązania protetyczne dostępne również w formacie cyfrowym w pełni zgodne z technologią CAD-CAM.

Wykonany z tytanu

Wytrzymały tytan Gr23 wraz z solidnym aspektem koncepcji implantu umożliwia wytwarzanie cieńszych implantów, unikając zwykłej potrzeby większej szerokości kości.

Solidny filar monolityczny

Najbardziej stabilnym i niezawodnym połączeniem implantu z łącznikiem jest „brak połączenia”. Brak połączenia pomiędzy łącznikiem, a implantem zachowuje stabilność mechaniczną z upływem czasu i zapewnia optymalne zdrowie wokół implantu ze względu na brak jakichkolwiek międzyprzestrzennych mikroszczelin i szkodliwych powiększeń mikroruchów w kości, a także w razie potrzeby łatwe obejście nerwów.

Gwint C

Mniej powikłań i mniej uszkodzona kość podczas zabiegu. Implanty jednoczęściowe z brakiem szczelin zmniejszają prawdopodobieństwo infekcji bakteryjnych. Charakterystyka gwintu C często zapewnia wysoką stabilność pierwotną pozwalającą na wykonanie procedury natychmiastowego obciążenia.

Doginalna szyjka

Możliwość doginania szyjki umożliwia prawidłowe ustawienie łącznika po wprowadzeniu implantu. Doginalna szyjka daje przewagę estetyczną dzięki cieńszemu kształtu. W zależności od długości implantu, łącznik można zginać do 15 stopni, pod warunkiem, że implant jest umieszczony z wysoką stabilizacją pierwotną.

Regulowana wysokość łączniku

ROOTT C posiada skracalny łącznik, aby sprostać różnym sytuacjom okluzyjnym. Unikalnie osadzone poprzeczne rowki na łączniku wyznaczają poziomy redukcji dla 3 mm, 4 mm, 5 mm, dzięki czemu skracanie łącznika jest tak powtarzalne, jak to tylko możliwe.

Połączenie konometryczne (stałe)

Połączenie konometryczne (stałe) Zazwyczaj uważa się, że jednoczęsciowe implanty są odbudowywane protetycznie wyłącznie przy użyciu cementu. Konometryczne mocowanie można uzyskać za pomocą łączników (ti-base) z PEEK lub tytanu. Podczas mocowania lub zdejmowania protezy z implantu zębowego łączniki konometryczne pozwalają uniknąć uszkodzeń i zapewniają integralność protezy. Jest to niezawodny i efektywny proces usuwania i mocowania protez zębowych, poprawia możliwości obsługi protetycznej, rozwiązując w ten sposób trudności związane z serwisem pracy, zwłaszcza w przypadku jednoczęściowych implantów zębowych.

Zalety mocowania konometrycznego:

 • Retencja bez śruby lub cementu w wielopunktowych uzupełnieniach;
 • Szybkie i łatwe rozwiązanie protetyczne;
 • Większy komfort dla pacjenta;
 • Wydajny i opłacalny;
 • Brak cementu;
 • Łatwy do serwisu.

Śruby gojące i łączniki

GFE; GFES

Śruby gojące dla platformy zewnętrznej, idealne do mocowania konometrycznego zapewniają mocowanie bez użycia cementu i śrub.

Łączniki

Łączniki wypalane do platform zewnętrznych:

 • Prosty (A0);
 • pod kątem 15° (A15);
 • kąt 25º (A25);
 • Regularny (BOP).
 • Ti-base

Łączniki konometryczne (ti-base) do platform zewnętrznych:

 • Ti-base tytanowy (TCE; TCES; TCEXS);
 • Ti-base z PEEK (PCE; PCES; PCEXS).

Wycisk

Plastikowy transfer rotacyjny (TRA)

Zewnętrzna platforma służy do pobierania wycisku techniką zamkniętej łyżki z wielu implantów.

Transfer tytanowy (TOE; TOES)

Rotacyjne transfery tytanowe na platformę zewnętrzną służą do wykonania precyzyjnego wycisku techniką zamkniętej łyżki z wielu implantów.

Tytanowy transfer antyrotacyjny (TOEA)

Tytanowe transfery antyrotacyjne na platformę zewnętrzną służą do wykonania precyzyjnego wycisku z pojedynczych uzupełnień techniką zamkniętą.

Analogi implantów (ANA; ANE).

Przeznaczone są do dostarczenia repliki implantu, która pokazuje dokładne położenie implantu pacjenta.

Cyfrowa biblioteka ROOTT

Przy mniejszym nakładzie czasu i z większej dokładności, cyfrowa protetyka zabezpiecza swoją pozycję w branży dentystycznej. Z gwarancją, że wszystkie nadbudowy są zamieszczone w Bibliotece Cyfrowej ROOTT. Rozwiązania cyfrowe zapewniają bardziej przewidywalne rezultaty, które zwiększą dokładność wszczepienia implantów, ułatwią proces protetyczny i zbudują nowe sposoby protetyki.

Dzięki różnorodnym systemom planowania protez dentystycznych i chirurgii, biblioteki ROOTT są obecnie dostępne w programach produkcji protez dentystycznych. Biblioteki cyfrowe ROOTT można znaleźć w systemach takich jak Exocad, BSP, Dental Wings, Implastation, 360 Imaging, Blender For Dental, Acteon, Smop, Sicat i Carestream Dental.

Skanowanie

Dzięki unikalnej technologii Transfer może być używany w taki sam sposób jak Scan-post. Dzięki możliwości skanowania z wykorzystaniem technik wewnątrzustnych i zewnątrzustnych proces skanowania jest łatwiejszy. Przemyślana, aby była odpowiednia i przyjazna dla każdego lekarza dentysty.

ROOTT C oferuje prostotę i korzyści ekonomiczne, ponieważ jego zewnętrzną platformę można skanować bezpośrednio, co czyni go wygodnym i efektywnym czasowo rozwiązaniem. Dzięki zastosowaniu zewnętrznej platformy i akcesoriów można zapewnić szeroką gamę opcji do wyboru. Proces skanowania platformy zewnętrznej można przeprowadzić z większą dokładnością.

Zasada bezproblemowego tworzenia protez

Biblioteka Cyfrowa jest stworzona, aby dostosować się do specjalisty, który szuka niezawodności i wydajności. Szeroki wybór generowanych szczelin cementowych jest tworzony w celu dostosowania do każdego narzędzia do produkcji protez. Ponieważ możliwości są ogromne, istnieje duża szansa, że specjaliści znajdą w Bibliotece Cyfrowej ROOTT idealną opcję dla odpowiedniej szczeliny cementowej dla drukarek 3D i frezarek.

Solutions

Clinical cases